Trwa ładowanie...
d3jkalj

MS ws. konferencji dot. bezpieczeństwa na drogach (komunikat)

...

d3jkalj
d3jkalj

22.11. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

"Dajmy sobie szansę na bezpieczne życie" - to hasło tegorocznej dwudniowej konferencji "Ofiary wypadków drogowych - nasza wspólna odpowiedzialność", organizowanej przez ministra sprawiedliwości, a współorganizowanej przez m.in.: Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Zdrowia, Instytut Transportu Samochodowego, "Alter Ego" - Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych, "Przejście"- Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych.

- Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wszystkich obywateli jest jednym z podstawowych priorytetów rządu. Polityka Ministerstwa Sprawiedliwości nakierowana jest na maksymalne ograniczenie występujących na drogach przypadków łamania prawa, stanowiących zagrożenie dla innych uczestników - powiedział dzisiaj w Sejmie minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie drugiego dnia konferencji. - Staramy się tworzyć takie prawo, które będzie służyło skutecznemu ograniczaniu zachowań, które powodują, że polskie drogi należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Europie - dodał.

Minister przypomniał, że przygotowana została m.in. ustawa o zabezpieczeniu w postępowaniu karnym środków niezbędnych na leczenie ofiar wypadków drogowych. Po jej wprowadzeniu sąd, a w postępowaniu przygotowawczym prokurator będą mogli nałożyć na pozostający w zwłoce zakład ubezpieczeń obowiązek wypłaty na rzecz pokrzywdzonego jednorazowego lub okresowych świadczeń pieniężnych pozwalających ograniczyć negatywne skutki wypadku.

d3jkalj

- Trwają także prace nad Kartą praw ofiary wypadku drogowego. Opracowujemy też standardy postępowania dla instytucji, z którymi - w związku z wypadkami - ofiary i ich najbliżsi muszą mieć do czynienia - przypomniał Krzysztof Kwiatkowski.

W trakcie dzisiejszego spotkania minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski został także uhonorowany nagrodą im. bł. Gerarda. Wręczyła ją minister zdrowia Ewa Kopacz w uznaniu zasług ministra dla ratownictwa medycznego w Polsce.

W trakcie dzisiejszej konferencji Ministerstwo Sprawiedliwości - poza ministrem Krzysztofem Kwiatkowskim - reprezentował też podsekretarz stanu Piotr Kluz.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3jkalj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jkalj