Trwa ładowanie...
d39rgu5

MŚ ws. pomocy dla Krakowa i Małopolski (komunikat)

...

d39rgu5
d39rgu5

20.05. Warszawa - Ministerstwo Środowiska informuje:

Skrócone procedury i ułatwienia we wnioskowaniu o dotacje na likwidacje szkód powodziowych w Małopolsce, które mogą sięgnąć łącznie do 10 mln zł - to reakcja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na sytuację powodziową.

Zarząd WFOSiGW w Krakowie podjął uchwałę w sprawie ustalenia szczególnego trybu i warunków udzielania dotacji dotyczącej likwidacji szkód powodziowych na terenie województwa małopolskiego. Dzięki dodatkowym środkom możliwe będzie dofinansowanie projektów do 750 tys. zł.

W poniedziałek zbierze się rada nadzorcza funduszu, która będzie również rozważać inne możliwe formy wsparcia oraz o ile zajdzie taka konieczność dalsze upraszczanie procedur (więcej informacji będzie dostępnych na: www.wfos.krakow.pl).

d39rgu5

Pomoc tej samej wielkości dla Śląska uruchomił także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Minister Andrzej Kraszewski oceniając szybkie uruchomienie środków dla służb ratowniczych i samorządów jako narzędzie, które może podnieść skuteczność akcji ratunkowych zapowiada też, że wkrótce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może uruchomić dodatkowe pieniądze na konieczne działania antypowodziowe.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w latach 1999-2010 współfinansował kwotą blisko 56 mln zł inwestycje związane z modernizacją i budową wałów przeciwpowodziowych. Dodatkowe 5 mln zł przeznaczył na zakup sprzętu do przeciwdziałania klęskom żywiołowym i likwidacji ich skutków. Ponadto, 4,5 mln zł zostało przeznaczone 25 podmiotom na terenie województwa małopolskiego na usuwanie skutków powodzi z lipca 2001 roku.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sdd/

d39rgu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39rgu5