Trwa ładowanie...
d1fpqg7

MS ws. spotkania ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym (komunikat)

...

Share
d1fpqg7

24.11. Warszawa - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Omówienie najważniejszych kwestii związanych z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, a także określenie zakresu współpracy - to główny cel dzisiejszego spotkania Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem.

W trakcie spotkania zarówno Minister Sprawiedliwości, jak i Prokurator Generalny wiele miejsca poświęcili dyskusji na temat usprawnienia pracy sądów i prokuratur.

d1fpqg7

- Dla usprawnienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, a przede wszystkim dla skrócenia czasu trwania postępowań karnych konieczne są zmiany w procedurze karnej - stwierdzili zgodnie.

Odpowiednie zmiany w tym zakresie opracowuje działająca przy Ministrze Sprawiedliwości Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego pod przewodnictwem prof. Andrzeja Zolla. W ramach konsultacji projekt zostanie przekazany również Prokuratorowi Generalnemu.

Zarówno Prokurator Generalny, jak i Minister Sprawiedliwości są przekonani, że istotną gwarancją niezawisłości sędziów i niezależności prokuratorów jest możliwa do osiągnięcia stabilność rozwiązań dotyczących uposażeń obu tych grup zawodowych.

Dzisiejsze spotkanie dotyczyło także potrzeby podjęcia prac nad nowelizacją ustawy o prokuraturze. Ponadto, wyrażono wolę poddania refleksji problemu zakresu kognicji sądowych.

d1fpqg7

Na koniec spotkania Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości stwierdzili, że wymiar sprawiedliwości potrzebuje reform o charakterze ewolucyjnym, które będą uwzględniać zasadę stabilności stanowionego prawa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d1fpqg7

Podziel się opinią

Share
d1fpqg7
d1fpqg7