Trwa ładowanie...
da040o3

MSiT: rusza akcja popularyzująca piłkę ręczną wśród dzieci (komunikat)

...

da040o3
da040o3

30.05. Warszawa - MSiT informuje:

Ogólnopolska akcja "Szczypiorniak na Orlikach" popularyzująca piłkę ręczną w szkołach podstawowych wystartowała 30 maja. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a partnerami firmy Balcerzak i Spółka oraz Nestle Aquarel.

"Szczypiorniak na Orlikach" jest projektem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych - ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania obiektów wybudowanych w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012" oraz boisk otwartych.

da040o3

Turnieje eliminacyjne zostaną rozegrane na 64 Orlikach i boiskach otwartych w całym kraju.

Pierwsze mecze ogólnopolskiego turnieju "Szczypiorniak na Orlikach" odbywają się już 30 maja 2012 roku w województwach mazowieckim i łódzkim.

Zwycięzcy eliminacji "Szczypiorniak na Orlikach" - 32 drużyny dziewcząt i 32 drużyny chłopców, łącznie 768 dzieci - wystąpią w "Festiwalu PGNiG Dzieciom", który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2012 roku w województwie śląskim. Mecze o medale zostaną rozegrane 17 czerwca, tuż przed spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2013, w którym zmierzą się reprezentacje piłkarzy ręcznych Polski i Litwy.

Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turniejach eliminacyjnych "Szczypiorniak na Orlikach", otrzymają komplet koszulek oraz dyplomy.

da040o3

Organizatorzy turnieju, zapewniają zawodnikom uczestniczącym w Festiwalu następujące nagrody: stroje do gry (koszulka z numerem, spodenki), piłki do gry w piłkę ręczną lub w Street Handball, pamiątkowe medale, a zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za zdobyte miejsca, zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary.

Więcej informacji na www.zprp.pl oraz www.szczypiorniaknaorlikach.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

da040o3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da040o3