Trwa ładowanie...

MSP analizuje dokumenty złożone przez Kulczyk Investments ws. Enei

Resort skarbu analizuje dokumenty złożone przez Kulczyk Investments, który stara się o kupno Enei. Jeśli oferta nie będzie zadowalająca, do gry wrócą dwaj pozostali zainteresowani - powiedział dziennikarzom Jan Bury, wiceminister skarbu.

Share
MSP analizuje dokumenty złożone przez Kulczyk Investments ws. EneiŹródło: Jupiterimages
d1k0bvm

Prywatyzacja Enei może się zakończyć w najbliższych tygodniach - dodał.

- Kulczyk Investments złożył dokumenty. Obecnie je analizujemy. Firmie skończyła się wyłączność, więc jest możliwe takie rozwiązanie, że gdy oferta nas nie zadowoli, to wrócimy do rozmów z dwoma pozostałymi zainteresowanymi - powiedział Jan Bury.

- Jeśli się uda w tym roku zakończyć ten proces, to byłoby kapitalnie, ale nie działamy w stresie - dodał, zaznaczając, że plan tegorocznych wpływów z prywatyzacji jest już wykonany.

d1k0bvm

W trakcie panelu na forum energetycznym w Sopocie wiceminister zakomunikował, że prywatyzacja Enei może się zakończyć w najbliższych tygodniach.

- Myślimy, że w najbliższych tygodniach zakończymy prywatyzację Enei - powiedział Bury.

Wiceminister poinformował, że resort analizuje oferty także pod kątem deklaracji co do inwestycji w spółce i źródeł finansowania.

- Minimum jest to, co zapisano w prospekcie Enei przy okazji oferty publicznej; chodzi nam o inwestycje związane z budową bloku w Kozienicach - powiedział.

d1k0bvm

Określił, że oferty cenowe są bardzo interesujące.

- Liczymy, że inwestorzy będą chcieli wyjść nam naprzeciw, znają nasze oczekiwania - powiedział.

Pod koniec października MSP przyznało Kulczyk Investments do 3 listopada wyłączność na negocjacje w sprawie kupna 51 proc. akcji Enei. Enea jest jedną z czterech grup energetycznych w Polsce. Dystrybuuje energię elektryczną w północno-zachodniej części kraju. Jej udział w krajowym rynku energii wynosi 15 proc. Spółka sprzedaje prąd niemal 2,5 mln klientów.

d1k0bvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k0bvm
d1k0bvm