Trwa ładowanie...
d2snvzb

MSP chce sprzedać inwestorowi branżowemu do 73,82 proc. akcji GPW

8.1.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosi
inwestorów branżowych do składania ofert na kupno do 73,82 proc.
akcji Giełdy Papierów Wartościowych - wynika z...

d2snvzb
d2snvzb

8.1.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosi inwestorów branżowych do składania ofert na kupno do 73,82 proc. akcji Giełdy Papierów Wartościowych - wynika z uaktualnionej strategii prywatyzacji GPW.

"Zgodnie z przyjętymi założeniami wiodący inwestorzy branżowi zostaną zaproszeni do złożenia oferty na 73,82 proc. akcji GPW samodzielnie lub w konsorcjum z inwestorem finansowym. Wybrany inwestor branżowy zostanie zobowiązany do realizacji strategii, której celem będzie umocnienie i rozwój GPW jako wiodącego rynku w Europie Środkowo-Wschodniej" - napisano w komunikacie na stronie internetowej MSP.

MSP zastrzega możliwość sprzedaży inwestorowi branżowemu lub konsorcjum pakietu akcji mniejszego niż 73,82 proc., jednak powyżej 51 proc. akcji GPW.

MSP zastrzega sobie również możliwość sprzedaży do 22,82 proc. akcji członkom giełdy (lokalnym i zdalnym), którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty na od 0,5 do 10 proc. akcji przez jeden podmiot.

W wyniku transakcji MSP zachowa udział w akcjonariacie GPW na poziomie 25 proc. + 1 akcja. Zakończenie prywatyzacji jest zakładane w perspektywie 2-3 lat.

"Rozpoczęcie realizacji transakcji jest uzależnione od daty rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny wniosku prezydenta dotyczącego nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi" - napisano w komunikacie MSP. (PAP)

pr/ pam/

d2snvzb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2snvzb