Trwa ładowanie...
d475uwf

MSP nie przewiduje sprzedaży akcji Energi inwestorowi strategicznemu

...

Share
d475uwf

10.07. Warszawa (PAP) - Skarb Państwa obecnie nie przewiduje sprzedaży akcji Energi inwestorowi strategicznemu - poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

"Na dzisiaj nie przewidujemy sprzedaży akcji Energi inwestorowi strategicznemu" - powiedział podczas sejmowej komisji skarbu Tamborski.

"Naszym założeniem jest debiut giełdowy i pozostawienie sobie pakietu ponad 50 proc., aby mieć otwarte dalsze możliwości prywatyzacji" - dodał.

Minister Skarbu Włodzimierz Karpiński w poniedziałek informował, że do debiutu Energi ma dojść w tym roku, choć nie wyklucza jego opóźnienia lub zmiany formuły prywatyzacji spółki. Informował też, że analizy potrwają do trzech miesięcy.

d475uwf

Prasa spekulowała, że wypowiedź ministra może oznaczać, że resort skłania się ku sprzedaży części akcji inwestorowi strategicznemu przy jednoczesnym wprowadzeniu spółki na giełdę.

Przedstawiciele MSP informowali wcześniej, że realny termin debiutu Energi na GPW to III kwartał 2013 r. Termin debiutu był przesuwany, gdyż resort rozważał sposoby uatrakcyjnienia oferty. Jednym ze scenariuszy jest wniesienie do Energi aktywów energetycznych, w tym spółki ZEW Niedzica.(PAP)

kuc/ gsu/ jtt/

d475uwf

Podziel się opinią

Share
d475uwf
d475uwf