Trwa ładowanie...
pomoc

MSP przygotowuje się do udzielenia pomocy publicznej PLL LOT

Ministerstwo Skarbu Państwa przygotowuje się do udzielenia pomocy publicznej Polskim Liniom Lotniczym LOT - poinformowała we wtorek rzeczniczka resortu Katarzyna Kozłowska. LOT wystąpił do MSP o przyznanie 400 mln zł pomocy w pierwszej transzy.
Share
MSP przygotowuje się do udzielenia pomocy publicznej PLL LOT
Fot: Boeing
d2sromv

"W porozumieniu z ministerstwem LOT przygotowuje plan restrukturyzacji. Spółka wystąpiła do ministra skarbu z wnioskiem o przyznanie pomocy, 400 mln zł w pierwszej transzy. Aktualna, bardzo trudna sytuacja na rynku przewoźników lotniczych w całej Europie wymaga podjęcia szybkich działań w stosunku do spółki" - napisała rzeczniczka resortu skarbu w oświadczeniu przekazanym PAP.

Rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski powiedział PAP, że zarząd spółki poinformuje w środę pracowników o programie naprawczym dla firmy. - Program przewiduje głęboką restrukturyzację w firmie. O szczegółach będziemy informowali jutro, gdy spotkamy się z pracownikami, ponieważ oni jako pierwsi powinni zostać poinformowani o planowanych zmianach - powiedział rzecznik.

Jak poinformował we wtorek portal tvn24.pl, władze PLL LOT zwróciły się do ministerstwa skarbu z prośbą o wielomilionową pomoc finansową, ale żeby ją dostać, spółka musi ściąć koszty nawet o ponad 30 procent, czyli około 600 mln zł. Portal poinformował również, że plan ratunkowy zarządu zakłada m.in. zmianę form zatrudnienia i zwolnienia pracowników.

d2sromv

Podziel się opinią

Share
d2sromv
d2sromv