Trwa ładowanie...
d88zu31

MSP rozważa sprzedaż resztówek Pekao SA i TP SA poprzez emisję obligacji zamiennych

12.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa sprzedaż
resztówek Pekao SA i Telekomunikacji Polskiej SA poprzez emisję
obligacji zamiennych - poinformował...

Share
d88zu31

12.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa sprzedaż resztówek Pekao SA i Telekomunikacji Polskiej SA poprzez emisję obligacji zamiennych - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Michał Chyczewski.

"Zdajemy sobie sprawę z sytuacji na giełdzie i z tego powodu atrakcyjne nam się wydają takie rozwiązania jak obligacje zamienne, czyli sprzedaż opcji zakupu tych pakietów pod pewnymi warunkami" - powiedział Chyczewski.

"Jest to jedna z rozważanych koncepcji, decyzje w tej sprawie nie zapadły. Analizujemy cały czas inne możliwości i prowadzimy rozmowy z inwestorami" - dodał.

Wiceminister nie chciał zdradzić więcej szczegółów. Poinformował, że rozważana opcja sprzedaży resztówek poprzez emisję obligacji zamiennych dotyczy Pekao SA, TP SA, a także Banku Handlowego.

d88zu31

Resort skarbu informował wcześniej, że rozmawia z France Telecom w sprawie bezpośredniej sprzedaży resztówki akcji TP SA oraz, że sprzedaż ta zaplanowana jest na 2009 rok.

Resort skarbu ma obecnie 3,964 proc. akcji TP SA. Główny akcjonariusz telekomunikacyjnej spółki - France Telecom, który ma 47,5 proc. informował wcześniej, że jest zainteresowany odkupieniem tego pakietu od skarbu państwa.

Resort skarbu informował także, że finalizuje negocjacje z włoskim UniCredit w sprawie sprzedaży resztówki akcji banku Pekao SA.

UniCredit ma obecnie 59,36 proc. akcji Pekao SA. Do Skarbu Państwa należy 4,1 proc. akcji polskiego banku. (PAP)

pam/ gor/

d88zu31

Podziel się opinią

Share
d88zu31
d88zu31