Trwa ładowanie...
d3eupdd

MSP wnioskuje do rady nadzorczej Orlenu o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia (aktl.)

07.12. Warszawa (PAP) - MSP wnioskuje do rady nadzorczej PKN Orlen o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia w związku z zatrzymaniem przez ABW członka zarządu oraz dwóch dyrektorów...

Share
d3eupdd

07.12. Warszawa (PAP) - MSP wnioskuje do rady nadzorczej PKN Orlen o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia w związku z zatrzymaniem przez ABW członka zarządu oraz dwóch dyrektorów pionu petrochemii PKN - podał resort w komunikacie. Szef rady spółki poinformował, że zbierze się ona w środę wieczorem.

"W związku z zatrzymaniem wiceprezesa i dwóch dyrektorów PKN Orlen SA Minister Skarbu Państwa, jako jeden z akcjonariuszy, zwrócił się do rady nadzorczej spółki o zwołanie posiedzenia w dniu dzisiejszym. Celem posiedzenia powinno być wyjaśnienie przez zarząd okoliczności zaistniałej sytuacji oraz prezentacja podjętych działań" - napisano w komunikacie MSP.

Maciej Wewiór, rzecznik resortu, poinformował w TVN CNBC, że ministerstwo oczekuje konkretnych odpowiedzi w tej sprawie.

Zapytany, czy rada może rozpatrywać usunięcie zatrzymanego z zarządu, odpowiedział: "nie zwracaliśmy się do rady o rozpatrywanie kwestii osobowych".

d3eupdd

Przewodniczący RN PKN Orlen, Maciej Mataczyński, poinformował, że rada nadzorcza płockiego koncernu ma się zebrać w środę wieczorem.

"Rada nadzorcza poprosiła zarząd PKN Orlen o wyjaśnienia. Rada spotka się jeszcze w środę wieczorem w tej sprawie" - powiedział PAP Mataczyński.

Szef rady nadzorczej PKN Orlen zastrzegł, iż obecnie nie będzie komentował zatrzymania przez ABW członka zarządu i dwóch dyrektorów PKN Orlen.

Wiceszef prokuratury apelacyjnej w Warszawie Waldemar Tyl poinformował w środę, że ABW zatrzymała w sumie cztery osoby: członka zarządu pionu petrochemii PKN Orlen, dwóch dyrektorów oraz biznesmena z okolic Płocka. Do zatrzymań doszło na polecenie prokuratury apelacyjnej w związku ze sprawą, dotyczącą korupcji w sektorze gospodarczym. (PAP)

mb/ itm/ bk/ morb/ pel/ morb/ asa/

d3eupdd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eupdd
d3eupdd