MSP wróciło do negocjacji równoległych z dwoma inwestorami w sprawie sprzedaży Enei (opis)
16.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa w związku z upływem okresu wyłączności w negocjacjach udzielonej Kulczyk Holding oraz Elektron, przy sprzedaży 51 proc. akcji...
16.11.2010 | aktual.: 16.11.2010 19:38
16.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa w związku z upływem okresu wyłączności w negocjacjach udzielonej Kulczyk Holding oraz Elektron, przy sprzedaży 51 proc. akcji Enei, podjęło decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi podmiotami - napisał resort we wtorkowym komunikacie.
MSP planuje rozliczyć sprzedaż pakietu akcji Enei do 31 marca 2011 roku. Wcześniej resort zakładał zbycie akcji spółki jeszcze w 2010 roku.
"W związku z upływem okresu wyłączności w negocjacjach udzielonego Kulczyk Holding S.A. oraz Elektron Sp. z o.o. w toczącym się procesie sprzedaży 225.135.940 akcji (51,00 proc. w kapitale zakładowym)
Spółki ENEA S.A. Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o ponownym podjęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do negocjacji podmiotami" - napisano.
"Konsekwencją wyżej wymienionego konkurencyjnego procesu będzie rozliczenie transakcji nie później niż do 31 marca 2011 roku" - dodano.
3 listopada upłynął termin wyłączności na negocjacje dla Kulczyk Holding. Resort analizował złożone przez spółkę dokumenty. Zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi.
W połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych o sprzedaży 51 proc. akcji Enei.
Poza Kulczyk Holding według nieoficjalnych informacji resort negocjował sprzedaż Enei także z GDF Suez.
Jan Bury, wiceminister skarbu, mówił ostatnio, że resort analizuje oferty nie tylko pod kątem ceny, ale także pod kątem deklaracji, co do inwestycji w spółce i źródeł finansowania.
Enea jest jedną z czterech grup energetycznych w Polsce; dystrybuuje energię elektryczną w północno-zachodniej części kraju. Jej udział w krajowym rynku energii wynosi 15 proc.; spółka sprzedaje prąd niemal 2,5 mln klientów. Do spółki należy m.in. Elektrownia Kozienice, największa w Polsce elektrownia opalana węglem kamiennym, o mocy 2.880 MW brutto. (PAP)
epo/ asa/