Trwa ładowanie...
d1dz6kb

MSP zamierza kontynuować prywatyzację firm chemicznych, mimo ich słabych wyników

18.11. Warszawa (PAP) - Minister skarbu państwa nie zamierza wstrzymywać ani przerywać procesu prywatyzacji firm chemicznych, mimo że pokazały one słabe wyniki za III kwartał -...

d1dz6kb
d1dz6kb

18.11. Warszawa (PAP) - Minister skarbu państwa nie zamierza wstrzymywać ani przerywać procesu prywatyzacji firm chemicznych, mimo że pokazały one słabe wyniki za III kwartał - poinformował minister skarbu w TVN CNBC.

"Nie zamierzamy przerywać, wstrzymywać, ani opóźniać procesu prywatyzacji spółek chemicznych. Gdybyśmy tak reagowali na wyniki finansowe poszczególnych kwartałów, nie sprywatyzowalibyśmy nic" - powiedział Grad.

Dodał, że z analiz firm chemicznych wynika, że przyszły rok będzie dla nich lepszy.

"Każdy z inwestorów biorących udział w procesie wie, jaka jest sytuacja na rynku, sytuacja finansowa i nie patrzy na spółki przez pryzmat roku" - poinformował minister.

Termin składania ofert na kupno akcji tzw. pierwszej grupy chemicznej mija 19 listopada. Prezes Ciechu Ryszard Kunicki poinformował w poniedziałek, że jeden z potencjalnych inwestorów zainteresowanych kupnem udziałów w grupie chemicznej obejmującej Ciech, Azoty Tarnów i ZAK, wystąpił o wydłużenie terminu składania ofert. (PAP)

morb/ gor/

d1dz6kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dz6kb