Trwa ładowanie...
d2ft2ih

MSW: kolejne interwencje strażaków; ostrzeżenie przed burzami (komunikat)

...

d2ft2ih
d2ft2ih

03.07. Warszawa - MSW informuje:

Straż Pożarna w związku z prognozowanymi na najbliższe dni burzami oraz opadami deszczu apeluje, aby unikać parkowania samochodów pod drzewami, usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów oraz zabezpieczyć okna. Tylko wczoraj (2 lipca br.) strażacy interweniowali w sumie ponad 900 razy.

Z powodu silnych porywów wiatru strażacy interweniowali prawie 700 razy, a ponad 200 interwencji było spowodowanych intensywnymi opadami deszczu.

2 lipca br. najwięcej interwencji było w województwie śląskim - 305. Do częstych interwencji dochodziło w województwach: wielkopolskim, pomorskim oraz kujawsko - pomorskim. W województwie lubuskim strażacy interweniowali ponad 80 razy. Po nocnych burzach, jakie przeszły nad województwem strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic i usuwali połamane drzewa. Ponadto strażacy usuwali także skutki gwałtowanych burz, jakie przeszły nad częścią kraju 1 lipca br.

d2ft2ih

Przypomnijmy, że po gwałtownych burzach, które przeszły nad Polską 1 lipca br. Państwowa Straż Pożarna odnotowała ponad 1,3 tys. interwencji. Ucierpiały głównie województwa: wielkopolskie, śląskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie.

W ponad 900 przypadkach interwencje strażaków dotyczyły usuwania powalonych drzew. PSP i OSP pomagały też w odpompowywaniu wody z zalanych zabudowań i ulic. Z powodu wyładowań atmosferycznych doszło również do pożarów 10 zabudowań gospodarczych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mzag/ akuc/

d2ft2ih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ft2ih