Trwa ładowanie...
d30pp2i

MSW: minister Cichocki z wizytą w Poznaniu (komunikat)

...

d30pp2i

16.03. Warszawa - MSW informuje:

Przygotowania wielkopolskiej policji do Euro 2012 oraz bezpieczeństwo podczas trwania turnieju, to główne tematy rozmów Jacka Cichockiego, ministra spraw wewnętrznych, z Piotrem Florkiem, wojewodą wielkopolskim oraz insp. Krzysztofem Jaroszem, komendantem wojewódzkim policji w Poznaniu. 16 marca br. szef MSW był z wizytą w Poznaniu, który jest jednym z czterech miast gospodarzy turnieju Euro 2012.

Szef MSW podczas spotkania z wojewodą wielkopolskim, komendantem wojewódzkim policji oraz przedstawicielami spółki Euro Poznań 2012 zapoznał się z przygotowaniami stolicy Wielkopolski do organizacji piłkarskich mistrzostw. Minister był między innymi na placu Wolności, gdzie na czas trwania mistrzostw zorganizowana zostanie strefa kibica.

Minister Cichocki podczas krótkiego briefingu podkreślił, że najważniejsze jest teraz dobre szkolenie służb porządkowych, które będą pracować w strefie kibica, i ich współdziałanie z policją i strażą pożarną na wypadek sytuacji kryzysowych. Poznańska strefa kibica jest lepiej usytuowana, daje bardziej komfortowe warunki dla kibiców niż podobne obiekty zorganizowane podczas poprzednich mistrzostw w Austrii i Szwajcarii - powiedział minister.

d30pp2i

Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, podczas swojej wizyty w Poznaniu był m.in. na placu Wolności, na którym stanie strefa kibica oraz Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Szef MSW zapozna się również z przygotowaniami Gdańska i Wrocławia do organizacji Euro 2012, które obok Poznania i Warszawy są miastami gospodarzami turnieju.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d30pp2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30pp2i