Trwa ładowanie...
d3scjt9
d3scjt9

MSW: spotkanie szefa MSW z Michaiłem Fiedotowem (komunikat)

...
Share
d3scjt9

13.06. Warszawa - MSW informuje:

Dziś (13 czerwca br.) odbyło się spotkanie Jacka Cichockiego, ministra spraw wewnętrznych z Michaiłem Fiedotowem, doradcą prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka.

Podczas spotkania rozmawiano o wydarzeniach, które miały miejsce wczoraj (12 czerwca br.) przed meczem Polska - Rosja. Rozmawiano m.in. o liczbie osób, jaka została przez policję zatrzymana w związku z wczorajszymi wydarzeniami oraz roli polskich i rosyjskich pseudokibiców w tych incydentach.

d3scjt9

Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych podkreślił, że z punktu widzenia liczby osób, które oglądały mecz na stadionie i w strefach kibica to wydarzenia te miała charakter incydentalny. Ponadto szef MSW podkreślił, że większość polskich i rosyjskich kibiców bawiła się w atmosferze piłkarskiego święta.

W trakcie rozmowy szef MSW podkreślił również bardzo dobrą współpracę z rosyjskimi służbami.

Natomiast Michaił Fiedotow, doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka ocenił działania polskiej policji jako sprawne i skuteczne.

Wcześniej Marcin Bosacki, rzecznik prasowy MSZ informował, że już w piątek (8 czerwca br.) polskie służby dyplomatyczne wiedziały o przejeździe Michaiła Fiedotowa do Warszawy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d3scjt9

Podziel się opinią

Share
d3scjt9
d3scjt9