Trwa ładowanie...
d25r7h0

MSWiA: nowe przejście graniczne z Rosją (komunikat)

...

d25r7h0
d25r7h0

03.12. Warszawa - MSWiA informuje:

Od 3 grudnia br. rano pierwsi pasażerowie mogą przekraczać granicę z Rosją przez nowo otwarte przejście graniczne Grzechotki-Mamonowo II. Na przejściu będzie się odbywał ruch samochodów osobowych, autobusów i samochodów ciężarowych. Przejście w Grzechotkach (województwo warmińsko-mazurskie) jest największym i najnowocześniejszym przejściem drogowym na granicy z Rosją.

Pierwsze samochody mogą przekroczyć przejście graniczne w Grzechotkach od 3 grudnia 2010 roku, od godz. 7.00.

Inwestycja została sfinansowana ze środków z budżetu państwa oraz ze środków pochodzących z Funduszu PHARE. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 127,7 mln zł, w tym z Funduszu PHARE 13 mln 422 tys. euro, czyli ok. 53 mln 687 tys. zł.

d25r7h0

Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni. Składa się łącznie z 23 pasów odpraw, w tym na wjeździe m.in. po: 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 5 pasów dla samochodów osobowych oraz na wyjeździe m.in. po: 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 6 pasów dla samochodów osobowych.

Szacuje się, że w ciągu doby na tym przejściu granicznym będzie można odprawić około 5 tysięcy samochodów osobowych oraz kilkaset autobusów i samochodów ciężarowych.

Przejście graniczne w Grzechotkach będzie też przystosowane do przewozu odpadów (np. pozostałości z produkcji, produktów przeterminowanych).

Służby graniczne przewidują, że drogowe przejście graniczne w Grzechotkach powinno odciążyć ruch komunikacyjny na pozostałych polskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską.

d25r7h0

Dotychczas granicę polsko-rosyjską można przekraczać m.in. w Bezledach (przejście drogowe), w Gołdapi (przejście drogowe), w Gronowie (przejście drogowe), w Braniewie (przejście kolejowe), w Skandawie (przejście kolejowe) oraz w Elblągu i we Fromborku (przejścia morskie).

Oficjalne otwarcie przejścia drogowego na granicy z Obwodem Kaliningradzkim odbędzie się 7 grudnia br. W uroczystościach weźmie udział Piotr Stachańczyk, podsekretarz stanu w MSWiA.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d25r7h0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25r7h0