Trwa ładowanie...
d200i6d

MSWiA: wylot polskiego eksperta do Japonii (komunikat)

...

d200i6d
d200i6d

17.03. Warszawa - MSWiA informuje:

Do Japonii wyleci grupa ekspertów Unii Europejskiej działająca w ramach Mechanizmu Wspólnotowego Ochrony Ludności UE (EUCPT). W skład dziewięcioosobowego zespołu wchodzą eksperci z Republiki Czeskiej, Węgier, Francji, Holandii, Włoch, Szwecji, Norwegii oraz Polski. Głównym zadaniem zespołu koordynacyjnego będzie skonsolidowanie oraz skoordynowanie napływającej pomocy europejskiej. Wraz z grupą ekspertów, na miejscu będzie pracował zespół informatyczno-techniczny oraz zespół CBRN (biologiczno-chemiczno-radiacyjny), który będzie odpowiadał za rozpoznawanie skażeń radiacyjnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa ekspertom.

Przedstawicielem Polski jest mł. bryg. Tomasz Traciłowski, który na co dzień pracuje jako starszy wykładowca w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie w Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu.

Mł. bryg. Tomasz Traciłowski jest również oficerem łącznikowym Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej PSP przeznaczonej do działań międzynarodowych (certyfikat INSARAG 2009). Brał on udział w wielu akcjach ratowniczych na terenie kraju oraz za granicą, m. in.: w 2006 roku podczas katastrofy hali MTK, 2010 roku jako oficer łącznikowy niemieckiej grupy THW podczas powodzi w Sandomierzu, a także w działaniach ratowniczych podczas trzęsień ziemi w 2003 roku jako ratownik techniczny w Bam w Iranie oraz w 2010 roku jako oficer łącznikowy w Port-au-Prince i Petit Goeve na Haiti.

d200i6d

Jest on absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Ponadto, ukończył 18 specjalistycznych kursów i szkoleń Mechanizmu Ochrony Ludności UE w Hiszpanii, Szwecji, Danii, Cyprze, Chorwacji, Słowenii, Niemczech oraz Włoszech, a także Organizacji Narodów Zjednoczonych w Austrii. W 2004 roku ukończył szkolenie z zakresu ratownictwa "Swiftwater Rescue Technician level 1 we Włoszech, natomiast w 2006 roku odbył międzynarodowy staż z zakresu ratownictwa jaskiniowego "Speleo Secours Francais" we Francji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d200i6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d200i6d