MSZ: konsultacje wiceminister K. Pełczyńskiej-Nałęcz w Waszyngtonie (komunikat)

...

13.09. Warszawa - MSZ informuje:

Polityka wschodnia, kwestie demokratyzacyjne oraz polskie projekty rozwojowe były najważniejszymi tematami rozmów podsekretarz stanu w MSZ Katarzyny Pełczyńskiej- Nałęcz w Waszyngtonie. W czasie trwającej od 10 do 12 września wizyty wiceszefowa resortu dyplomacji spotkała się z urzędnikami administracji prezydenta Baracka Obamy, przedstawicielami Kongresu oraz ekspertami amerykańskich ośrodków badawczych.

Wiceminister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w Waszyngtonie wzięła udział w debacie na temat polityki wschodniej zorganizowanej przez German Marshall Fund. W trakcie spotkania, z udziałem waszyngtońskich think tanków (m.in. Rady Atlantyckiej, Instytutu Petersona oraz Center for Strategic & International Studies), wyraziła przekonanie o wielkiej wadze zmian zachodzących obecnie na obszarze postsowieckim. Z kolei rozmowy z dyrektorem Freedom House Davidem Kramerem oraz doradcą sekretarz stanu USA Tomicah Tillemanem były okazją do dyskusji na temat postępów demokratyzacji w krajach Europy Wschodniej. 12 września wiceminister Pełczyńska-Nałęcz spotkała się z członkami Izby Reprezentantów: Williamem R. Keatingiem i Marcy Kaptur. Tematem ich rozmowy były następstwa listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Polska wiceminister przemawiając w Carnegie Endowment wyraziła przekonanie, że sukces szczytu Partnerstwa Wschodniego będzie silnym bodźcem do rozwoju wschodniej części naszego kontynentu.

W trakcie wizyty Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz odbyła także konsultacje polityczne z dyrektorami w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Karen Donfried i Alice Wells, a także wysokimi rangą urzędnikami Departamentu Stanu Erikiem Rubinem i Paulem Jonesem. Podsekretarz stanu spotkała się również z przedstawicielką The United States Agency for International Development (USAID), omawiając wspólne projekty rozwojowe Polski i Stanów Zjednoczonych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

Źródło artykułu:PAP
waszyngtonnałęczdyplomacja

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)