Trwa ładowanie...
d2vkna8

MSZ: M. Gaj polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza

...

d2vkna8
d2vkna8

MSZ: M. Gaj polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (komunikat)

20.02. Warszawa - MSZ informuje:

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj jest polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. To jedno z najwyższych stanowisk w systemie Narodów Zjednoczonych.

Kandydaturę zaprezentowano 19 lutego br. podczas spotkania z korpusem dyplomatycznym w Warszawie. - Umiejętności negocjacyjne pani Magdaleny Gaj i jej zdolność zyskiwania sojuszników sprzyjają budowaniu w Polsce nowoczesnej struktury informatycznej - powiedział minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski. - Dzięki działaniom pani Gaj należymy do europejskich liderów w dziedzinie internetu mobilnego - podkreślił.

d2vkna8

Objęcie przez przedstawiciela Polski funkcji Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego w sposób znaczący wzmocniłoby pozycję naszego kraju w ramach systemu Narodów Zjednoczonych.

- Kandydatura pani Magdalena Gaj na to stanowisko jest dla Polski ważna z wielu względów. Przede wszystkim problematyka, jaką zajmuje się organizacja, nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym świecie - zaznaczyła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk, która otworzyła spotkanie. - Ponadto zależy nam na wzmocnieniu obecności Polski na ważnych stanowiskach w systemie Narodów Zjednoczonych - dodała.

Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przedstawiła swoją wizję współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju technologii informacyjnych. Podkreśliła, że już dzisiaj mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie społeczeństw i w coraz większym stopniu decydują o ich przyszłości. - Serwisy internetowe stanowią kluczowe forum dla innowacji i rozwoju. Począwszy od nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych po dostęp do najnowszych wiadomości; od logistyki po transakcje finansowe; od transportu po turystykę. Niewiele jest dzisiaj obszarów aktywności, które obywają się bez zastosowania narzędzi cyfrowych lub nie zostały przez nie ulepszone - zwróciła uwagę Magdalena Gaj.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny to najstarsza na świecie organizacja międzynarodowa będąca wyspecjalizowaną agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego. Należą do niej 194 państwa.

d2vkna8

Wybory odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union) w Busan (Republika Korei), w dniach 20 października-7 listopada 2014 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

d2vkna8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vkna8