Trwa ładowanie...
d2ldpbx

MSZ: min. Sikorski na Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach (komunikat)

...

Share
d2ldpbx

03.09. Warszawa - MSZ informuje:

Z udziałem Ministra Radosława Sikorskiego 3 września br. w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja XX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wzięli w niej udział Prezydent RP Bronisław Komorowski, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak i Szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch. Z gości zagranicznych uczestniczyli Minister Obrony Republiki Włoch Giampaolo Di Paola, Minister Obrony Uzbekistanu Kabul Berdijew oraz Minister Obrony Sri Lanki Gotabaya Rajapaksa.

W dniu otwarcia jubileuszowej edycji najważniejszego tego rodzaju wydarzenia w Europie Centralnej, Minister Radosław Sikorski spotkał się z Ministrem Obrony Uzbekistanu Kabulem Berdijewem. Tematem rozmowy była współpraca władz uzbekistańskich w zakresie obecności Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Porusozno także kwestię opieki nad polskimi miejscami pamięci w Uzbekistanie. Podczas rozmowy Minister Radosław Sikorski podziękował Ministrowi Kabulowi Berdijewowi za wkład w rozwój stosunków polsko-uzbekistańskich.

d2ldpbx

Poza zwiedzeniem stoisk czołowych polskich i zagranicznych producentów sprzętu obronnego, Minister Radosław Sikorski obejrzał pokaz dynamiczny Sił Zbrojnych RP "Działanie plutonu zmechanizowanego w zasadzce". Pokaz wykonała 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana oraz 25 Brygada Kawalerii Powietrznej.

Z okazji XX-lecia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyła się Kielecka Konferencja Bezpieczeństwa, organizowana przez Stowarzyszenie Euroatlantyckie pt. "Potrzeby wojska i kondycja przemysłu zbrojeniowego w obliczu ograniczeń budżetowych". W konferencji wziął udział Podsekretarz Stanu Bogusław Winid. Minister przedstawił stan obecny i perspektywy budowy systemu obrony przeciwrakietowej w Polsce.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d2ldpbx

Podziel się opinią

Share
d2ldpbx
d2ldpbx