Trwa ładowanie...
d4jx3vs

MSZ : nowy budynek Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE (komunikat)

...
Share
d4jx3vs

23.05. Warszawa - MSZ informuje:

W dniu 23 maja br. z udziałem Premiera Donalda Tuska dokonano otwarcia nowej siedziby Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE w Brukseli. W uroczystości udział wzięli również Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, Przewodniczący Rady Unii Europejskiej Herman van Rompuy oraz Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Nowy budynek Stałego Przedstawicielstwa stanowi najlepszą wizytówkę Polski w Europie u progu pełnienia przewodnictwa w Unii Europejskiej. Dzisiejsza uroczystość jest także kontynuacją kompleksowego programu unowocześnienia polskiej Służby Zagranicznej. 16 maja br. do użytku oddano nowoczesną siedzibę Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. W najbliższych miesiącach oddane zostaną do użytku nowe siedziby na placówkach RP w Nowym Jorku oraz Waszyngtonie. W fazie realizacji jest inwestycja w nowym konsulacie generalnym w Londynie.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d4jx3vs

Podziel się opinią

Share
d4jx3vs
d4jx3vs