Trwa ładowanie...
d4iv6a2

MSZ: obrady drugiej konferencji Grupy Przyjaciół Narodu Syryjskiego (komunikat)

...

Share
d4iv6a2

01.04. Warszawa - MSZ informuje:

W Stambule rozpoczęła obrady - z udziałem przedstawicieli ponad 80 państw i organizacji międzynarodowych - druga konferencja Grupy Przyjaciół Narodu Syryjskiego. Delegacji polskiej przewodniczy wiceminister Spraw Zagranicznych Jerzy Pomianowski.

Głównymi celami spotkania są: wyrażenie solidarności z Syryjczykami dążącymi do budowy nowej demokratycznej Syrii, gwarantującej pełnię praw wszystkim swoim obywatelom oraz wsparcie wysiłków specjalnego wysłannika ONZ i LPA Kofiego Annana na rzecz powstrzymania rozlewu krwi i zapoczątkowania w Syrii wiarygodnego procesu politycznego, cieszącego się poparciem społeczności międzynarodowej. Obrady będą poświęcone również wypracowaniu skutecznych mechanizmów dostarczenia pomocy humanitarnej wszystkim potrzebującym Syryjczykom.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/ pad/

d4iv6a2

Podziel się opinią

Share
d4iv6a2
d4iv6a2