Trwa ładowanie...
dd24d3l

MSZ: podsekretarz stanu J. Pomianowski z wizytą w Mołdawii (komunikat)

...

Share
dd24d3l

29.06. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu Jerzy Pomianowski w dniach 28-29 czerwca br. przebywa z wizytą w Mołdawii. Minister Pomianowski oraz Minister Rozwoju Regionalnego i Budownictwa Marcel Raducan w miejscowości Ialoveni pod Kiszyniowem podpisali memorandum o utworzeniu Centrum Informacyjnego dla Władz Lokalnych. Centrum będzie współfinansowane ze środków Polskiej Pomocy i USAID w ramach inicjatywy Grupy Zadaniowej ds. Mołdawii (Moldova Task Force - MTF). Przy okazji podpisania Memorandum Minister Pomianowski spotkał się z szefem Agencja Rozwoju Regionalnego dla środkowej Mołdawii Tudorem Mesina.

W ramach wizyty Minister Pomianowski będzie współprzewodniczył pierwszemu spotkaniu koordynacyjnemu MTF, inicjatywy realizowanej w ramach Wspólnoty Demokracji. MTF współprzewodniczą Polska i Stany Zjednoczone. W spotkaniu koordynacyjnym udział wezmą reprezentanci państw zaangażowanych w inicjatywę MTF oraz przedstawiciele instytucji i resortów mołdawskich.

Minister Pomianowski 29 czerwca br. spotka się także z Wicepremierem i Ministrem Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej Republiki Mołdawii Iurie Leanca oraz z Wiceminister Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej Natalią Gherman. Tematem spotkań będą współpraca dwustronna oraz relacje Mołdawii z Unią Europejska, w tym negocjacje Umowy Stowarzyszeniowej oraz Umowy o Pogłębionej i Kompleksowej Strefie Wolnego Handlu UE-Mołdawia.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

dd24d3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd24d3l
dd24d3l