Trwa ładowanie...
d20gxoq

MSZ: polska pomoc humanitarna dla Rogu Afryki i Libii (komunikat)

...

d20gxoq
d20gxoq

17.08. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 sierpnia 2011 r., otrzymało z rezerwy budżetowej dodatkowe środki finansowe w wysokości 2,5 mln PLN na pomoc humanitarną dla Rogu Afryki i Libii.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekaże 1,5 mln PLN na pomoc dla ludności cierpiącej wskutek klęski głodu w Afryce Wschodniej. Z tej kwoty 1 mln PLN przekazany zostanie dla potrzebujących Somalijczyków za pośrednictwem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, a 0,5 mln PLN będzie stanowić dofinansowanie działań humanitarnych polskich organizacji. Pozostała kwota w wysokości 1 mln PLN zostanie przekazana na pomoc humanitarną dla Libii.

Polska aktywnie włącza się w międzynarodowe wysiłki mające na celu niesienie pomocy humanitarnej dla najbardziej potrzebujących. Poza opisywanymi powyżej środkami w wysokości 2,5 mln PLN, Polska przeznaczyła w tym roku już ponad 1,8 mln PLN na wsparcie poszkodowanych w wyniku konfliktu w Libii. Nasz kraj przekazał również wsparcie dla podstawowych międzynarodowych organizacji i funduszy humanitarnych takich jak Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, UNHCR, UNRWA, UN OCHA i Centralny Fundusz Reagowania Kryzysowego (CERF) - łącznie ponad 2,7 mln PLN.

d20gxoq

W dniu 19 sierpnia 2011 r. po raz trzeci obchodzony jest Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, którego celem jest szerzenie wiedzy o pomocy humanitarnej wśród społeczności międzynarodowej oraz podkreślenie potrzeby wielostronnej współpracy w tej dziedzinie. Hasło, które w tym roku będzie przyświecać obchodom Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej to "People helping people". Słowa te mają zwrócić uwagę na specyfikę działania pracowników humanitarnych w tym wielu Polaków, którzy w bardzo trudnych warunkach, często z narażeniem własnego życia, niosą pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do zapoznania się ze stronami Biura Pomocy Humanitarnej ONZ (UN OCHA) oraz Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Cywilnej (ECHO), na których można znaleźć więcej informacji nt. obchodów Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej:

http://ochaonline.un.org/whd/index.html

http://ec.europa.eu/echo/people/

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d20gxoq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20gxoq