Trwa ładowanie...
dmf3857

MSZ: polsko-duńskie rozmowy o przyszłości UE (komunikat)

...

dmf3857
dmf3857

24.02. Warszawa - MSZ informuje:

Reforma Unii Gospodarczo-Walutowej (UGW), przyszłość UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz podstawowe swobody, to główne tematy spotkania sekretarza stanu Piotra Serafina z duńską wicepremier i minister gospodarki Margrethe Vestager. Do rozmowy doszło 24 lutego w Warszawie.

Z uwagi na fakt pozostawania zarówno Polski, jak i Danii, poza strefą euro, rozmówcy podkreślili chęć współpracy w konstruktywnym wpływaniu na jej przyszły kształt. Pozwoliłoby to na zapobieżenie marginalizacji państw pozostających poza strefą euro i zapewnienie im dalszego współuczestniczenia w najważniejszych procesach decyzyjnych UE.

W kontekście reform UGW minister Serafin oraz wicepremier Vestager zgodzili się, że obecny czas nie jest odpowiedni na rozpoczynanie debaty o reformach traktatowych. - Powinniśmy raczej wykorzystać już istniejące instrumenty i uprawnienia, jakie dają obecne ramy instytucjonalne UE oraz pakt fiskalny - zwrócił uwagę wiceszef polskiej dyplomacji. Mówiąc o swobodnym przepływie osób, wiceminister Serafin podkreślił, że cztery swobody to fundament integracji europejskiej. - Powinny one pozostać nierozłączne - zaapelował.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

dmf3857
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmf3857