Trwa ładowanie...
d3otbnj

MSZ: polsko-francuskie rozmowy o polityce europejskiej (komunikat)

...

d3otbnj

04.11. Warszawa - MSZ informuje:

- Pozytywnie oceniam zmianę klimatu w Europie dotyczącego dyskusji o ochronie danych osobowych. Jeszcze pół roku temu nie dało się odczuć specjalnych chęci do rozmowy w tej sprawie. Dziś nikt nie kwestionuje kierunku zmian - rozmawiamy wręcz o kalendarzu prac - powiedział podsekretarz stanu Piotr Serafin podczas spotkania 4 listopada w Warszawie z ministrem delegowanym ds. europejskich Francji Thierrym Repentinem. Dyplomaci podsumowali październikową Radę Europejską, której głównym tematem była tematyka cyfrowa i ochrona danych osobowych.

Ministrowie omówili również przygotowania do nadchodzącej grudniowej Rady Europejskiej, podczas której szefowie rządów i państw UE będą rozmawiać o wspólnej polityce bezpieczeństwa i obrony oraz reformie Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW). Rozmówcy zgodzili się, że rozwiązania w ramach reformowanej UGW powinny być otwarte na te państwa spoza strefy euro, które w przyszłości będą chciały do niej przystąpić. - Jesteśmy zwolennikami zróżnicowanej Europy, ale nie Europy a la carte. UE powinna być oparta na zasadzie wzajemności i równowagi pomiędzy korzyściami i kosztami, jakie wiążą się z procesem integracji europejskiej - powiedział minister Repentin.- Dla Polski formatem, w jakim powinna być prowadzona taka debata jest pakt fiskalny. W kwestii budowy unii bankowej decyzje powinny być podejmowane bez zbędnej zwłoki. - podkreślił wiceminister Serafin mówiąc o ewentualnej dyskusji o instytucjonalizacji strefy euro. Dodał, że Polska przystąpi do UGW tylko wtedy, gdy będzie to dla niej bezpieczne.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d3otbnj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3otbnj