Trwa ładowanie...
d3kb1va

MSZ: polsko-łotewskie konsultacje ws. bezpieczeństwa (komunikat)

...

Share
d3kb1va

18.10. Warszawa - MSZ informuje:

Współpraca w dziedzinie polityki bezpieczeństwa i obrony - dwustronnej oraz w ramach NATO - była przedmiotem konsultacji między Ministerstwami Spraw Zagranicznych i Obrony Narodowej oraz Sztabami Generalnymi Polski i Łotwy. Konsultacje odbyły się 18 października w Rydze.

Ze strony polskiej obradom przewodniczyli Podsekretarz Stanu w MSZ Bogusław Winid oraz Podsekretarz Stanu w MON Robert Kupiecki. Stronę łotewską reprezentowali Podsekretarz stanu w MSZ Andrejs Pildegovics oraz Dyrektor Polityczny w Ministerstwie Obrony Janis Garisons. Wiceministrowie w rozmowach poruszyli tematy stosunków NATO-Rosja, obrony przeciwrakietowej NATO i Polski, współpracy wojskowej oraz modernizacji sił zbrojnych. Podczas konsultacji przedstawione zostały polskie propozycje współpracy obronnej z państwami bałtyckimi. Omówiono też przygotowania do szczytu ministrów obrony państw bałtyckich.

d3kb1va

Po zakończeniu obrad polscy wiceministrowie wraz z delegacjami złożyli wieniec pod pomnikiem w Salaspils, który upamiętnia bitwę pod Kircholmem w 1605 r. Odwiedzili także bazę lotniczą łotewskich Sił Powietrznych Lielvarde.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d3kb1va

Podziel się opinią

Share
d3kb1va
d3kb1va