Trwa ładowanie...
d3mqdtl
d3mqdtl

MSZ: posiedzenie Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej (komunikat)

...
Share
d3mqdtl

14.12. Warszawa - MSZ informuje:

Ministrowie spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski i Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow 17 grudnia w Moskwie przewodniczyć będą obradom Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej. W trakcie obrad Komitetu ministrowie rozmawiać będą także o znaczeniu we wzajemnych stosunkach instytucji takich jak Grupa ds. Trudnych, Centrum Dialogu i Porozumienia oraz Forum Dialogu Obywatelskiego.

Podczas posiedzenia dyskusja delegacji poświęcona będzie również polsko-rosyjskiej wymianie handlowej, która systematycznie rośnie (zwłaszcza polski eksport) oraz współpracy regionalnej. W ramach tej ostatniej w 2012 roku odbyły się m.in. IV Forum Regionów Polska-Rosja oraz III posiedzenie Polsko-Rosyjskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Międzyregionalnej. Od lipca br. między Polską i Rosją obowiązuje umowa o małym ruchu granicznym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl