Trwa ładowanie...
d65i834

MSZ: Rozmowa ministra Sikorskiego z sekretarzem stanu USA (komunikat)

...

d65i834
d65i834

14.02. Warszawa - MSZ informuje:

O rozwoju współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych oraz najważniejszych kwestiach polityki międzynarodowej dyskutowali minister Radosław Sikorski z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym podczas rozmowy telefonicznej, do której doszło 14 lutego z inicjatywy strony amerykańskiej.

Nowy szef dyplomacji amerykańskiej dziękował Polsce za "ścisłe, partnerskie stosunki z USA" oraz wsparcie dla demokracji i praw człowieka w świecie, zwłaszcza dzielenie się przez nasz kraj doświadczeniami z okresu lat 80 i 90. z krajami, które przechodzą transformację od dyktatur do demokracji. Minister Sikorski poinformował sekretarza Kerry'ego o tworzeniu Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji (EED), którego Polska była inicjatorem.

Politycy rozmawiali także o Afganistanie, Iranie, obronie przeciwrakietowej, w tym planach powstania instalacji w Polsce, a także inicjatywach ograniczenia broni nuklearnej, zwłaszcza taktycznej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d65i834
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d65i834