Trwa ładowanie...
d3cr21b

MSZ: rozmowy o integracji europejskiej Serbii (komunikat)

...
Share
d3cr21b

24.10. Warszawa - MSZ informuje:

Polska w sposób zdecydowany wspiera przystąpienie Serbii do Unii Europejskiej. Liczymy, że najpóźniej w styczniu 2014 r. nastąpi otwarcie negocjacji akcesyjnych z Serbią - podkreśliła wiceminister Henryka Mościcka-Dendys w czasie swojej dwudniowej wizyty w Belgradzie (23-24 października).

Wiceminister spotkała się w Belgradzie z sekretarzem stanu MSZ Serbii Verą Mavrić i podsekretarz stanu Ljubicą Vasić. W trakcie konsultacji rozmawiano o współpracy dwustronnej oraz integracji europejskiej Serbii: -Wyrażamy uznanie dla wysiłków podjętych przez Serbię w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, co znalazło odzwierciedlenie w ostatnim raporcie Komisji Europejskiej, opublikowanym 16 października - powiedziała wiceminister Mościcka-Dendys. W serbskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych dyskusja poświęcona była również sytuacji w regionie Bałkanów Zachodnich oraz dialogowi między Serbią a Kosowem.

d3cr21b

Wiceminister Mościcka-Dendys rozmawiała również z Tanją Miscević - głównym negocjatorem Serbii w negocjacjach akcesyjnych z UE. Wizyta w Belgradzie była też okazją do podpisania umowy o dwustronnej o współpracy w dziedzinie edukacji, kultury i nauki.

Na zakończenie swojej wizyty wiceminister Mościcka-Dendys odwiedziła polskie stoisko na Międzynarodowych Targach Książki w Belgradzie, największym takim wydarzeniu w regionie Bałkanów Zachodnich. W tym roku Polska jest gościem honorowym targów. Spotkała się też z tłumaczami literatury polskiej w Serbii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d3cr21b

Podziel się opinią

Share
d3cr21b
d3cr21b