Trwa ładowanie...
d34cwt1

MSZ: szefowie dyplomacji Polski i Finlandii o Ukrainie i polityce bezpieczeństwa (komunikat)

...

d34cwt1
d34cwt1

06.12. Warszawa - MSZ informuje:

Polityka wschodnia i sytuacja na Ukrainie były głównymi tematami rozmowy ministrów spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i Erkki Tuomioja. Szefowie dyplomacji Polski i Finlandii spotkali się 6 grudnia w Warszawie.

Ministrowie, którzy w czwartek uczestniczyli w Kijowie w Sesji Ministerialnej OBWE, podkreślili niepokój o rozwój sytuacji na Ukrainie. Zwrócili przy tym uwagę na konieczność utrzymania zainteresowania pozostałymi państwami Partnerstwa Wschodniego.

Ważnym tematem spotkania była współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony, szczególnie w kontekście rozwoju Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony przed grudniową Radą Europejską. Minister Sikorski oraz Tuomioja pozytywnie ocenili wstępne porozumienie ws. ograniczenia irańskiego programu atomowego i wznowione negocjacje izraelsko-palestyńskie. Dyskusja poświęcona była ponadto rosnącej roli Arktyki i współpracy w regionie Morza Bałtyckiego, w kontekście sprawowania przez Finlandię przewodnictwa w Radzie Państw Morza Bałtyckiego.

d34cwt1

Polska z zainteresowaniem obserwuje fińską innowacyjną gospodarkę oraz metody promocji gospodarczej - powiedział w czasie spotkania minister Sikorski. Podziękował też za wsparcie władz fińskich w procesie pozyskania dla Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy zabytkowych armat, które znajdowały się w fińskich zbiorach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d34cwt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34cwt1