Trwa ładowanie...
dkkpxrx

MSZ: wiceminister B. Stelmach na XXII Forum Ekonomicznym w Krynicy (komunikat)

...

Share
dkkpxrx

05.09. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz stanu Beata Stelmach 5 września br. wzięła udział w panelu dyskusyjnym "Polskie inwestycje zagraniczne. Sukcesy i porażki", który został zorganizowany w ramach XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Panelowi towarzyszyła prezentacja corocznego rankingu polskich inwestycji zagranicznych.

W czasie dyskusji poruszono temat tendencji charakteryzujących polskie inwestycje zagraniczne. Rozmawiano również o możliwym wsparciu umiędzynarodowienia polskich spółek przez administrację publiczną. W tym kontekście wiceminister Beata Stelmach podkreśliła rosnące zaangażowanie MSZ we wspieranie interesów gospodarczych polskich przedsiębiorstw za granicą. Podkreśliła, że w 2011 r. resort udzielił indywidualnego wsparcia istotnym projektom handlowym i inwestycyjnym realizowanym przez prawie 600 przedsiębiorstw na blisko 60 rynkach. Wiceminister poinformowała, że wspierano w szczególności wychodzenie polskich spółek poza tradycyjny obszar ich działalności inwestycyjnej, tj. na rynki pozaeuropejskie.

Wiceminister Beata Stelmach zwróciła uwagę, że działania na rzecz wspierania krajowych firm za granicą należą do priorytetów rządów wszystkich krajów należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Stwierdziła, że dostrzegalny w ostatnich latach wzrost zapotrzebowania na tego typu działania ze strony polskich przedsiębiorstw jest naturalną konsekwencją sukcesu polskiej transformacji systemowej oraz wzrostu ich konkurencyjności i innowacyjności. Wiceminister poinformowała w czasie panelu, że wg wstępnych ocen, na koniec 2011 r. wielkość skumulowanych polskich bezpośrednich inwestycji za granicą wyniosła nawet 44 mld USD. Dodała, że spodziewane jest dalsze natężenie tego procesu.

dkkpxrx

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest corocznym spotkaniem polityków i przedsiębiorców. Pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Pierwsza edycja forum odbyła się w 1990 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

dkkpxrx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkkpxrx
dkkpxrx