Trwa ładowanie...
ddc0mi6

MSZ: wiceminister o zatrudnieniu Polaków w organizacjach międzynarodowych (komunikat)

...

Share
ddc0mi6

28.03. Warszawa - MSZ informuje:

O możliwościach zwiększenia liczby Polaków pracujących w instytucjach międzynarodowych rozmawiała w czwartek w Brukseli podsekretarz stanu w MSZ Henryka Mościcka-Dendys. Wiceminister spotkała się z przedstawicielami Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu.

Wiceminister rozmawiała o sytuacji Polaków już pracujących w instytucjach międzynarodowych, a zwłaszcza w ESDZ.

Dziesiąta rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest doskonałą okazją do wzmocnienia i zwiększenia obecności Polek i Polaków w strukturach unijnych w taki sposób, aby była ona odzwierciedleniem potencjału i siły polskiego głosu w Unii Europejskiej - podkreśliła.

ddc0mi6

Wiceminister spotkała się z ekspertami narodowymi i pracownikami Stałego Przedstawicielstwa oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Network.PL, zrzeszającego polskich urzędników w instytucjach międzynarodowych.

MSZ od wielu lat prowadzi działania informacyjne na temat możliwości podejmowania pracy w organizacjach międzynarodowych i przygotowań do konkursów unijnych organizowanych przez Europejski Urząd Doboru Kadr. Obecnie trwa kolejna rekrutacja do konkursów otwartych dla przyszłych urzędników UE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

ddc0mi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddc0mi6
ddc0mi6