Trwa ładowanie...
d3usln7

MSZ: wiceminister Serafin na Radzie ds. Ogólnych UE (komunikat)

...

d3usln7
d3usln7

11.02. Warszawa - MSZ informuje:

Priorytety greckiej prezydencji w Radzie UE, przygotowania do marcowej Rady Europejskiej oraz swobodny przepływ osób i migracja, były głównymi tematami Rady ds. Ogólnych UE (General Affairs Council). Polskiej delegacji 11 lutego w Brukseli przewodniczył sekretarz stanu Piotr Serafin.

Rada przyjęła program marcowej Rady Europejskiej, zgodnie z którym szefowie państw i rządów przeprowadzą wstępną dyskusję nt. Pakietu 2030. Będą koncentrować się na ocenie jego wpływu na konkurencyjność unijnej gospodarki, w szczególności przemysłu. Polska, wspólnie z partnerami z Grupy Wyszehradzkiej (V4) zabiegała, aby Rada trzymała się ustaleń przyjętych podczas spotkania w maju ubiegłego roku - przeprowadzenia dyskusji nad możliwymi opcjami unijnej polityki klimatyczno-energetycznej po 2020 r., gdzie propozycja KE jest jednym z możliwych rozwiązań. Państwa regionu w kontekście proponowanych ram 2030 wyraziły troskę o sprawiedliwy podział wysiłku redukcyjnego, który powinien uwzględniać wnioski płynące z doświadczeń obecnie obowiązującego pakietu klimatycznego.

- Kraje członkowskie UE muszą mieć pewność, że konsekwencje nowego pakietu klimatyczno-energetycznego nie będą szkodliwe dla ich gospodarek, czy dla konkurencyjności ich przemysłu. By mieć taką pewność, w najbliższych miesiącach trzeba będzie dyskutować m.in. o podziale obciążeń - powiedział wiceminister Serafin. W ocenie wiceszefa polskiej dyplomacji, jasne opowiedzenie się Rady ds. Ogólnych za utrzymaniem fundamentu integracji europejskiej, jakim jest swobodny przepływ osób, to sukces Europy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3usln7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usln7