Trwa ładowanie...
dhp8n9h
msz

MSZ: wiceminister Winid na konsultacjach w Grecji (komunikat)

...

Share
dhp8n9h

01.02. Warszawa - MSZ informuje:

Polityce bezpieczeństwa oraz sytuacji na Bałkanach Zachodnich, Bliskim Wschodzie i w Mali poświęcone były konsultacje podsekretarza stanu w MSZ Bogusława Winida w Grecji.

Wiceminister spotkał się 31 stycznia w Atenach z sekretarzem generalnym greckiego MSZ Vassiliosem-Stylianosem Kaskarelisem i wiceministrem obrony narodowej Dimitriosem Elefsiniotisem.

dhp8n9h

Podczas rozmowy z sekretarzem generalnym omówione zostały wspólne działania w ramach NATO oraz przygotowania do grudniowej Rady Europejskiej. Wiceminister Winid podkreślił również znaczenie dalszej współpracy bilateralnej oraz zbieżność stanowisk Polski i Grecji w wielu kwestiach, w tym m.in. sytuacji na Bałkanach, czy konieczności pokojowego rozwiązania konfliktów na Bliskim Wschodzie.

Z wiceministrem obrony narodowej Dimitriosem Elefsiniotisem Bogusław Winid rozmawiał polityce bezpieczeństwa, a także o dwustronnej współpracy w dziedzinie obronności, np. wspólnych ćwiczeniach samolotów F16.

W trakcie wizyty w Atenach wiceminister Bogusław Winid uhonorował Medalami Wojska Polskiego oficerów i przedstawicieli władz greckich za zasługi w sprowadzeniu do Polski muzealnych czołgów M-48 i M-60 Patton. Czołgi zostały przekazane Polsce 12 września 2012 r., dzięki wspólnym staraniom Ambasady RP w Atenach i Muzeum Broni Pancernej przy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Są to jedne z najciekawszych eksponatów na wystawie broni pancernej w poznańskim muzeum.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h