Trwa ładowanie...
d3r8o5h

MSZ: wiceminister Winid na otwarciu Targów Książki Historycznej (komunikat)

...

d3r8o5h
d3r8o5h

28.11. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska dyplomacja może poszczycić się pięknymi tradycjami, a targi stanowią doskonałą okazję do popularyzowania wiedzy związanej z tą tematyką - powiedział podsekretarz stanu Bogusław Winid podczas otwarcia XXII Tragów Książki Historycznej.

Jednym z wydarzeń otwierających targi było rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i wręczenie nagród KLIO.

Wiceszef polskiej dyplomacji wręczył nagrody autorom książek historycznych docenionym w kategorii monografii naukowych. - Szczególnie cieszy mnie podejmowanie przez środowisko naukowe tematyki związanej z historią dyplomacji i szerokorozumianą historią polityki zagranicznej - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji.

d3r8o5h

Wiceminister Winid zwrócił uwagę na działania polskiej dyplomacji dotyczące właśnie obszaru historycznego. Wskazał m.in. na niedawne utworzenie Rady Naukowej ds. Historycznych przy Ministrze Spraw Zagranicznych oraz na ustanowienie konkursu szefa polskiej dyplomacji na najlepszą publikację z zakresu historii polskiej dyplomacji.

XXII Targi Książki Historycznej są imprezą cykliczną, o charakterze promocyjno-informacyjnym, w ramach której organizowane są także spotkania autorskie, promocje książek, czy pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Tegoroczna edycja odbywa się między 28 listopada, a 1 grudnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3r8o5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r8o5h