Trwa ładowanie...
d15qem2

MSZ: wizyta ministra SZ Palestyńskiej Władzy Narodowej (komunikat)

...

d15qem2
d15qem2

22.10. Warszawa - MSZ informuje:

Dwustronne stosunki polsko-palestyńskie i ich przyszłość będą głównym tematem rozmów Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego z Ministrem Spraw Zagranicznych Palestyńskiej Władzy Narodowej Riadem Al-Malki, który 22 października złoży wizytę w Warszawie. Minister Al-Malki będzie także przewodniczyć naradzie ambasadorów palestyńskich, która w dniach 22-24 października będzie odbywać się w Warszawie.

Podczas spotkania obaj ministrowie omówią stosunki polsko-palestyńskie i perspektywy ich rozwoju, w tym powołanie Wspólnego Polsko-Palestyńskiego Komitetu Ministerialnego. Poruszone będą również tematy bliskowschodnie, ze szczególnym uwzględnieniem procesu pokojowego w tym regionie. Minister Al-Malki składa wizytę w Polsce na zaproszenie Ministra Radosława Sikorskiego.

W trakcie swojego pobytu w Polsce Minister Al-Malki przewodniczyć będzie dorocznej regionalnej naradzie ambasadorów palestyńskich akredytowanych w państwach europejskich, odbywającej się Warszawie w dniach 22-24 października. W inauguracji narady weźmie udział Minister Radosław Sikorski.

d15qem2

Narada w Warszawie jest współorganizowana i częściowo finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które pozytywnie ustosunkowało się do prośby strony palestyńskiej w tej sprawie. Jest to praktyczna realizacja ramowego porozumienia między MSZ RP i Palestyńską Władzą Narodową o współpracy rozwojowej, podpisanego 9 lutego 2009 r. Współpraca przy organizacji narady ambasadorów jest jednocześnie konkretnym wyrazem pomocy Polski dla rozwoju dyplomacji Palestyńskiej Władzy Narodowej w okresie budowania przez nią zrębów państwowości, zwłaszcza wobec trudnej obecnie sytuacji finansowej PWN.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d15qem2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15qem2