Trwa ładowanie...
d2l6lna

MSZ: wizyta ministrów SZ Polski i Szwecji w Kijowie (komunikat)

...

d2l6lna
d2l6lna

17.11. Warszawa - MSZ informuje:

17 listopada ministrowie spraw zagranicznych Polski i Szwecji, inicjatorzy unijnego programu Partnerstwa Wschodniego, złożą roboczą wizytę w Kijowie. W trakcie pobytu na Ukrainie ministrowie spotkają się z prezydentem Wiktorem Janukowyczem oraz ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Kostiantynem Hryszczenką.

Jest to kolejna wizyta ministra Radosława Sikorskiego realizowana we wschodnim sąsiedztwie Polski w formacie europejskim. Wizyta, która poprzedzi szczyt między Unią Europejską a Ukrainą zaplanowany na 22 listopada, posłuży przeglądowi stanu stosunków między Kijowem a Brukselą oraz perspektyw dalszego ich rozwoju.

Podczas zaplanowanych spotkań omówione zostaną europejskie aspiracje Ukrainy oraz wysiłki, które należałoby podjąć w celu ich urzeczywistnienia. Ministrowie zachęcać będą Ukrainę, która pozostaje priorytetowym partnerem UE, do kontynuowania procesu niezbędnych reform wewnętrznych zgodnie z europejskimi standardami demokratycznymi, podkreślając, iż wzmacnianiu władzy wykonawczej musi towarzyszyć poszanowanie pluralizmu politycznego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2l6lna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l6lna