Trwa ładowanie...
d3w0uqi
białoruś

MSZ ws. opłat za wizy dla obywateli Białorusi (komunikat)

...

Share
d3w0uqi

29.12. Warszawa - MSZ informuje:

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podjął decyzję o zniesieniu z dniem 1 stycznia 2011 r. opłat za rozpatrzenie i wydanie wiz krajowych dla obywateli Republiki Białoruś w polskich urzędach konsularnych na terenie tego państwa.

Jest to wyraz solidarności i uznania dla narodu białoruskiego, który podczas wyborów 19 grudnia wysłał silny sygnał poparcia dla ruchów demokratycznych. Chcemy pomóc naszym sąsiadom w umacnianiu tożsamości europejskiej poprzez częstsze kontakty z Polakami i innymi obywatelami Unii Europejskiej.

d3w0uqi

Koszt wizy krajowej wynosił dotąd 20 euro. Od początku 2010 r. w trzech polskich urzędach konsularnych (Brześć, Grodno, Mińsk) wydano 172 486 wiz dla obywateli Białorusi. Długoterminowe wizy krajowe wydawane są przeważnie zwykłym obywatelom, a nie przedstawicielom władz.

Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do podjęcia kroków, które zapobiegną wjeżdżaniu na terytorium RP urzędników i obywateli Republiki Białoruś odpowiedzialnych za zorganizowanie fali represji przeciw społeczeństwu obywatelskiemu od 19 grudnia 2010 roku.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3w0uqi

Podziel się opinią

Share
d3w0uqi
d3w0uqi