Trwa ładowanie...
dlkje82

MSZ ws. podpisania umowy o żegludze po Zalewie Wiślanym (komunikat)

...

Share
dlkje82

01.09. Warszawa - MSZ informuje:

W dniu 1 września 2009 r. wiceministrowie SZ RP i FR, Andrzej Kremer i Władimir Titow, podpisali umowę między rządem Rzeczypospolitej Polskiej i rządem Federacji Rosyjskiej o żegludze po Zalewie Wiślanym. Umowa reguluje zasady żeglugi statków polskich i rosyjskich po Zalewie Wiślanym oraz warunki przekraczania polsko-rosyjskiej granicy państwowej na tym akwenie. Dodatkowo, warunki żeglugi statków państw trzecich płynących do i z polskich portów nadzalewowych zostały uregulowane w rozporządzeniu rządu Federacji Rosyjskiej nr 533 z dnia 15 lipca 2009 r. o dopuszczeniu do rosyjskiej części Zalewu Kaliningradzkiego (Wiślanego) statków pod banderą państwa obcego, zmierzających do portów Rzeczpospolitej Polskiej lub z nich.

Dzięki zawarciu umowy żegluga po Zalewie Wiślanym będzie mogła odbywać się na podstawie solidnych regulacji prawnych, zgodnie z postulatami władz samorządowych gmin i miast położonych nad Zalewem oraz środowisk żeglugowych.

dlkje82

Umowa jest stosowana od dnia jej podpisania, co oznacza, iż na podstawie jej postanowień i zgodnie z określonymi w niej warunkami, od dnia 1 września br. może odbywać się żegluga statków po Zalewie Wiślanym.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/ mhr/

dlkje82

Podziel się opinią

Share
dlkje82
dlkje82