Trwa ładowanie...
d1tqnxt

MSZ ws. spotkania implementacyjnego Wymiaru Ludzkiego OBWE (komunikat)

...

Share
d1tqnxt

24.09. Warszawa - MSZ informuje:

Spotkania Implementacyjnego Wymiaru Ludzkiego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Realizacja zobowiązań przyjętych przez państwa członkowskie OBWE w dziedzinie praw człowieka, praworządności i demokracji jest celem Spotkania Implementacyjnego Wymiaru Ludzkiego OBWE. W obradach, które rozpoczęły się w Warszawie 24 września wzięła udział Podsekretarz Stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska- Nałęcz. Wiceminister podkreśliła wagę przestrzegania praw człowieka dla umacniania stabilności i bezpieczeństwa. Za szczególnie niepokojące uznała ograniczanie wolności słowa, zgromadzeń i stowarzyszania oraz łamanie zobowiązań w zakresie wolnych wyborów.

Wykład wprowadzający do dyskusji przedstawił prof. Adam Daniel Rotfeld. W spotkaniu uczestniczyli również Prezydent Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Richard Migliori, Wysoki Komisarz OBWE ds. Mniejszości Narodowych, Knut Vollebaek, Przedstawiciel OBWE ds. Wolności Mediów, Dunja Mijatovič, wicedyrektor ODIHR, D. Wake oraz przedstawiciel Irlandii, która w 2012 r. kieruje pracami OBWE.

Organizatorem spotkania jest Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) OBWE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1tqnxt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tqnxt
d1tqnxt