Trwa ładowanie...
d2wk44m
d2wk44m

MSZ ws. współpracy między Polską a Hongkongiem (komunikat)

...
Share
d2wk44m

04.02. Warszawa - MSZ informuje:

- Hongkong jest postrzegany przez polskich przedsiębiorców jako ważny partner. Nasz biznes zdaje sobie sprawę z kluczowej roli, jaką Hongkong odgrywa w kontekście handlu i inwestycji na całym rynku chińskim. - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk na przyjęciu z okazji chińskiego Nowego Roku. Wydarzenie 3 lutego zorganizowało przedstawicielstwo Rady Rozwoju Handlu Hongkongu w Warszawie. Rada jest instytucją zajmującą się promocją handlu i usług firm z Hongkongu na świecie.

Wiceminister Kacperczyk podkreśliła rosnący poziom obrotów handlowych między Polską, a Hongkongiem. W 2012 r. eksport wzrósł o 68 proc. w stosunku do roku poprzedniego, osiągając wartość 390,5 mln euro. Import zaś wzrósł o 37 proc. rok do roku i osiągnął wartość 170,1 mln euro. Zdaniem wiceszefowej polskiej dyplomacji, potencjał ten można wykorzystać w jeszcze większym stopniu, dzięki zaangażowaniu biznesu, polskiej dyplomacji i hongkońskich partnerów. Temu mogłoby służyć podniesienie rangi przedstawicielstwa Hongkongu w Polsce do poziomu Biura Ekonomiczno-Handlowego.

d2wk44m

- Polska ma również wiele do zaoferowania inwestorom zagranicznym. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na polską architekturę i wzornictwo przemysłowe, które zdobyły renomę na całym świecie. W tym roku chcielibyśmy zaprosić projektantów z Hongkongu, aby wzięli udział w Łódź Design Festival. - zakończyła swoje wystąpienie wiceminister Kacperczyk.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d2wk44m

Podziel się opinią

Share
d2wk44m
d2wk44m