Trwa ładowanie...
d1rh6u2

MSZ ws. współpracy polskich firm z krajami Afryki (komunikat)

...

d1rh6u2
d1rh6u2

21.01. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska chce odegrać istotną rolę w procesie modernizacji, reform ekonomicznych oraz rozwoju infrastruktury, koniecznych dla dalszego postępu w całym regionie Afryki - stwierdziła podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk na konferencji "Możliwości współpracy Polski z krajami Afryki". Podczas spotkania podsumowano pierwszy rok funkcjonowania programu "Go Africa", którego celem jest zachęcenie polskiego biznesu do aktywności na kontynencie afrykańskim.

Wiceszefowa polskiej dyplomacji podkreśliła rosnące znaczenie Afryki w polskiej polityce zagranicznej. Przedstawiła także działania MSZ wspierające polskich przedsiębiorców na rynkach afrykańskich. - Jesteśmy prężną gospodarką, mającą wpływ w regionie Europy Środkowej i całej UE. Teraz jesteśmy gotowi, by ambitnie myśleć o rynkach pozaeuropejskich, przy jednoczesnej gotowości do dzielenia się naszymi doświadczeniami transformacji i budowania gospodarki rynkowej - powiedziała wiceminister Kacperczyk.

Zaznaczyła także, że wraz ze wzmocnieniem kontaktów gospodarczych Polska pogłębia swoje relacje z państwami afrykańskimi również na poziomie politycznym. Świadectwem tego są ubiegłoroczne wizyty premiera Tuska w Nigerii, RPA i Zambii - pierwsze od czasu transformacji ustrojowej wizyty polskiego premiera w Afryce Subsaharyjskiej. Polska systematycznie zwiększa też nakłady na projekty rozwojowe w Afryce Subsaharyjskiej (6,7 mln PLN w 2012 r.) i aktywnie wspiera rozwój szkolnictwa w krajach afrykańskich.

d1rh6u2

Konferencja została zorganizowana wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz łódzką Regionalną Izbą Gospodarczą.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1rh6u2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rh6u2