Trwa ładowanie...
d1mstcf

Murapol kupił działki we Wrocławiu za 8,2 mln zł netto pod ok. 300 mieszkań

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Grupa Murapol zakupiła kolejne działki przy ul. Buforowej we Wrocławiu o łącznej powierzchni blisko 1,7 ha za kwotę około 8,2 mln zł netto. Na nabytych gruntach planuje realizację III etapu inwestycji Nowa Toskania, w ramach którego w trzech budynkach zaoferuje klientom ok. 300 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 12 tys. m2, podała spółka.

Share
d1mstcf

"Spółka zależna planuje realizację na zakupionych nieruchomościach projektu deweloperskiego obejmującego budowę ok. 304 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 12.223 m2" - czytamy w komunikacie.

Nowa Toskania to, obok Małej Toskanii, drugi projekt Grupy Murapol przy ul. Buforowej we Wrocławiu. W zrealizowanych sześciu etapach osiedla Mała Toskania blisko 700 lokali mieszkalnych znalazło swoich nabywców. Nowa Toskania to trzyetapowy projekt, w ramach którego już teraz w ofercie Grupy znajduje się blisko 270 mieszkań, kolejnych 170 jest w trakcie przygotowań do wprowadzenia do oferty jako drugi etap, zaś w fazie projektowania znajduje się trzeci etap, podano w komunikacie.

"Sukces sprzedażowy mieszkań na osiedlu Mała Toskania zachęcił nas do poszukiwania możliwości kontynuowania inwestycji deweloperskich w tej lokalizacji. Trafność naszej decyzji potwierdzają również satysfakcjonujące nas wyniki sprzedaży mieszkań oferowanych w ramach I etapu projektu Nowa Toskania. Widzimy, że klienci doceniają atrakcyjne położenie, ciekawe układy mieszkań oraz bogatą infrastrukturę wokół powstającego osiedla. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że inwestycja ta będzie cieszyła się równie dużym powodzeniem wśród klientów, jak to miało miejsce w przypadku oferty Małej Toskanii" - powiedział prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

d1mstcf

"Nasze dotychczasowe doświadczenia w realizacji inwestycji mieszkaniowych na rynku wrocławskim pozwalają nam postrzegać to miasto jako jedno z najbardziej atrakcyjnych w Polsce pod względem potencjalnego wyniku ekonomicznego z działalności deweloperskiej. Dlatego stale analizujemy możliwości zakupowe gruntów na tym rynku i liczymy, że już wkrótce sfinalizujemy kolejne transakcje nabycia" - dodał.

Wrocław to jedno z 11 miast, w których Grupa Murapol realizuje projekty deweloperskie. Obecnie, poza Nową Toskanią Grupa oferuje również Apartamenty Słubicka ze 106 mieszkaniami dostępnymi w przedsprzedaży oraz Nowy Wrocław, w którym na nabywców czekają 72 lokale mieszkalne. Do zakończonych wrocławskich projektów Grupy, poza osiedlem Mała Toskania, należy inwestycja Różana Dolina oraz trzyetapowy projekt Zielony Zakątek, przypomniano.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Grupa wychodzi ze swoją ofertą także poza granice Polski, m. in. do Niemiec (Berlin). W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań. Obligacje Murapol S.A. notowane są na Catalyst.

(ISBnews)

d1mstcf

Podziel się opinią

Share
d1mstcf
d1mstcf