Muzeum browaru w Żywcu na szlaku europejskiego dziedzictwa przemysłowego

Muzeum Browaru w Żywcu stało się oficjalnie częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. W sieci łączącej ponad 800 europejskich obiektów dziedzictwa znalazły się 72 punkty kotwiczne, czyli miejsca o szczególnym znaczeniu historycznym dla Europy i przy tym bardzo atrakcyjne turystycznie. Jednym z takich punktów jest także Muzeum Browaru w Żywcu.

14.01.2010 | aktual.: 15.01.2010 09:23

Nowym miejscem na mapie Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego jest Polska. Nasz kraj reprezentowany jest przez Muzeum Browaru w Żywcu, które w ostatnich dniach 2009 r. zanotowało rekordową frekwencję: od momentu powstania odwiedziło je już 300 tysięcy turystów. Liczba zwiedzających przerosła oczekiwania i prognozy. Muzeum Browaru cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Tylko w sierpniu 2009 r. odwiedziło je 14 tysięcy turystów. Rocznie do muzeum przyjeżdża ponad 100 tysięcy. Dla porównania, Muzeum Narodowe w Warszawie odwiedza zaledwie 69 tysięcy osób więcej.

- Muzeum prezentuje historię polskiego piwa od 1856 r. w "niemuzealny" sposób. W czasach, kiedy prawie nikt nie ma czasu na kulturę możliwość dotykania eksponatów, poznawania historii multimedialnie, brak gablot, muzealnych kapci i ograniczeń przy robieniu zdjęć i filmów przyciąga tłumy do Żywca. Zanurzenie się w piwnej historii Żywca to także możliwość zwiedzania samego browaru z przewodnikiem i wypicia świeżo warzonego piwa. Nigdzie indziej nie smakuje tak wyjątkowo - powiedział Jerzy Dwornicki, dyrektor Browaru w Żywcu, który sprawuje mecenat nad Muzeum.

Handel-Net.pl

browarmuzeumpiwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)