Trwa ładowanie...
d3gu7f1
kopacz
12-08-2011 10:22

MZ: przekazanie przez min. Kopacz zestawów do pierwszej pomocy (komunikat)

...

d3gu7f1
d3gu7f1

12.08. Warszawa - Ministerstwo Zdrowia informuje:

12 sierpnia 2011 r. (piątek) o godzinie 14.00 minister zdrowia Ewa Kopacz w ramach akcji "Zdrowe wakacje" - organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia, weźmie udział w konferencji prasowej przed Komendą Miejską Policji w Radomiu (ul. 11-go Listopada 37/59).

Podczas konferencji minister Ewa Kopacz przekaże policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego 10 zestawów zawierających sprzęt do udzielania pierwszej pomocy medycznej. "Zdrowe wakacje" to akcja mająca na celu edukację społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Inauguracja akcji odbyła się 4 czerwca w Gdańsku Brzeźnie. W ramach akcji, na ulicach 45 miast w Polsce ratownicy medyczni uczyli jak postępować z osobami w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Była to doskonała okazja, by zdobyć wiedzę i umiejętności, jak w prosty sposób można uratować życie drugiemu człowiekowi i zapoznać się z zasadami postępowania na miejscu nagłego zdarzenia oraz jak ważne dla życia poszkodowanych jest podjęcie akcji ratunkowej przed przybyciem fachowych służb medycznych.

d3gu7f1

Minister zdrowia Ewa Kopacz udzieli wszystkim zainteresowanym rad i wskazówek, jak skutecznie nieść pomoc osobom w stanie nagłego zagrożenia życia, a przekazane zestawy pierwszej pomocy wzmocnią bezpieczeństwo na drogach regionu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d3gu7f1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gu7f1