Trwa ładowanie...
d3s5ilc
kopacz
23-03-2011 17:15

MZ ws. listu minister zdrowia do prezes NRPiP (komunikat)

...

d3s5ilc
d3s5ilc

23.03. Warszawa Przekazujemy treść listu minister Ewy Kopacz do Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych:

Mając na uwadze dobro pacjenta, a jednocześnie dbając o jedną z kluczowych grup zawodowych, jakimi są pielęgniarki i położne, niezbędne jest podjęcie dialogu zmierzającego do zakończenia sztucznych podziałów w zawodzie. Ostatnie wydarzenie w Sejmie i protesty pielęgniarek OZZPiP wywołują zaniepokojenie pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia podjęło rozmowy z protestującymi w Sejmie. Przez cztery dni trwały intensywne prace, aby w jak najlepszy możliwy sposób chronić prawa pracownicze pielęgniarek i położnych. Pragnę poinformować, że resort zdrowia przedstawił szereg konkretnych rozwiązań będących odpowiedzią na zgłoszone postulaty protestujących. Propozycje składane przez Ministerstwo Zdrowia zawierały miedzy innymi:

  1. gwarancję minimum 11-o godzinnego nieprzerwanego dobowego odpoczynku;
  1. zakaz dyskryminacji pielęgniarki i położnej bez względu na formę wykonywanego zawodu;
  1. gwarancję braku możliwości wypowiedzenia pielęgniarce umowy o pracę ze względu na odmowę przejścia na umowę kontraktową (zakaz przymuszania do zmiany formy wykonywania zawodu);
  1. obowiązek ewidencjonowania czasu pracy pielęgniarek i położnych przez kierownika jednostki;
  1. obowiązek informowania Państwowej Inspekcji Pracy i MZ o wszystkich umowach cywilnoprawnych zawieranych przez kierownika jednostki
d3s5ilc

Ubolewam, że żadna z wymienionych propozycji nie została przyjęta przez przedstawicieli OZZPiP.

Apeluję do Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych o podjęcie mediacji w organizacjach pielęgniarek i położnych, celem uzgodnienia jednolitego stanowiska środowiska.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3s5ilc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s5ilc