Trwa ładowanie...
d2yv7jl

MZ ws. wizyty minister Kopacz w województwie dolnośląskim (komunikat)

...

d2yv7jl
d2yv7jl

01.03. Warszawa - Biuro Prasy i Promocji Ministerstwa Zdrowia informuje:

W poniedziałek, 1 marca Minister Zdrowia Ewa Kopacz wzięła udział w uroczystym otwarciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Neonatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. SOR został wybudowany w 2004 roku z środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Obecna rozbudowa SOR i budowa całodobowego lądowiska związana jest z rosnącymi potrzebami medycznymi w Województwie Dolnośląskim.

Oddział Neonatologii-Patologii Noworodka i Niemowlęcia w Szpitalu Specjalistycznym im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, po rozbudowie posiada 27 łóżek w tym 14 łóżek w salach jednoosobowych z łóżkami dla matek oraz 10 łóżek w salach dwuosobowych.

Podczas uroczystości oddano również do eksploatacji nową karetka N, która będzie służyła pacjentom w systemie całodobowym.

d2yv7jl

Minister Zdrowia Ewa Kopacz wzięła również udział w seminarium na Akademii Medycznej we Wrocławiu, w trakcie którego omówione zostały założenia i poziom realizacji "Programu perinatologicznego w woj. dolnośląskim". Głównym celem programu jest istotne zmniejszenie umieralności okołoporodowej noworodków i niemowląt na Dolnym Śląsku w latach 2008-2012 poprzez zintegrowanie działań poprawiających jakość opieki nad kobietą (opieka przedkoncepcyjna, opieka w trakcie ciąży i porodu)
, matką (opieka poporodowa i profilaktyka możliwych kolejnych powikłań w kolejnych ciążach)
i dzieckiem (opieka neonatologiczna i pediatryczna).

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d2yv7jl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yv7jl