Trwa ładowanie...

Na aukcji Janowie Podlaskim będą klacze po ogierze Gazal AL Shaqab

Dni Konia Arabskiego rozpoczną się w piątek w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Na słynnej Aukcji Koni Arabskich Czystej Krwi Pride of Poland zostaną wystawione na sprzedaż m.in. klacze, córki Gazal AL Shaqaba, najbardziej utytułowanego ogiera na świecie.

Share
Na aukcji Janowie Podlaskim będą klacze po ogierze Gazal AL Shaqab
Źródło: AFP, Fot: HASSAN AMMAR
d2dhh9l

Na niedzielnej 43. Aukcji Koni Arabskich Czystej Krwi Pride of Poland wystawionych zostanie 28 klaczy - poinformowała rzeczniczka Dni Konia Arabskiego Katarzyna Pruchniewicz.

Większość klaczy, które będą wystawione na aukcji, to araby wyhodowane w państwowych stadninach w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. Trzy klacze pochodzą z hodowli prywatnych.

d2dhh9l

Osiem klaczy, to córki Gazal AL Shaqaba, najbardziej utytułowanego ogiera na świecie (m.in. Czempion Świata Ogierów Starszych Salonu Konia w Paryżu w 2001 r., Międzynarodowy Czempion Ogierów Starszych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2005 r.). Wśród wystawionych klaczy będzie 9-letnia, siwa klacz, Etnologia, która w ubiegłym roku podczas Salonu Koni w Paryżu znalazła się wśród 10 najlepszych klaczy na świecie. "Z pewnością licytacja tej klaczy wywoła wielkie emocje" - zaznaczyła Pruchniewicz.

Aukcję poprzedzi, trwający trzy dni, 34. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Konie są oceniane przez międzynarodowe jury w kilku kategoriach. Oprócz tytułów czempiona i czempionki przyznawane będą tytuły najlepszy koń wyścigowy pokazu i najpiękniejsza klacz pokazu.

Udział w Dniach Konia Arabskiego w Janowie zapowiedzieli kupcy i miłośnicy koni z różnych stron świata, m.in. spodziewana jest stała bywalczyni aukcji Shirley Watts, żona perkusisty zespołu The Rolling Stones.

W ubiegłym roku podczas aukcji sprzedano 23 konie za łączną sumę prawie 2 mln euro. Najdrożej - za 475 tys. euro - sprzedano dwuletnią siwą klacz Piacenza, którą wylicytował kupiec z USA.

Niezależnie od aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim można będzie też kupować tańsze konie.

Konie będzie można oglądać w stajniach, najwyższe kwoty oferowane przez kupców ogłaszane są na tablicy. W tym roku do sprzedaży w ten sposób przeznaczono 26 klaczy i jednego ogiera.

Gospodarzem Dni Konia Arabskiego jest Agencja Nieruchomości Rolnych.

d2dhh9l

Podziel się opinią

Share
d2dhh9l
d2dhh9l