Trwa ładowanie...
allegro
29-09-2014 14:46

Na tym teraz chcą zarabiać Przewozy Regionalne. Zobacz, co wystawili na Allegro

Przewozy Regionalne przyspieszyły wystawienie zespołu trakcyjnego EN 57 1444. Cena po doliczeniu podatku VAT wynosi 1,25 miliona złotych

Na tym teraz chcą zarabiać Przewozy Regionalne. Zobacz, co wystawili na Allegro
d3pqmf3
d3pqmf3

.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że to nie jedyne koszty, jakie będzie trzeba ponieść w związku z tym zakupem, bowiem doliczyć trzeba tzw. naprawę główną, czyli – mówiąc językiem samochodowym – przegląd. Taka czynność może kosztować nawet powyżej miliona złotych, ale oznacza, że nabywca będzie jeździć praktycznie… nowym pociągiem. W starej skorupie zostaną wymienione wszystkie istotne elementy.

Trzeba też pamiętać, że aby legalnie poruszać się pociągiem po polskich torach należy posiadać licencję przewoźnika wydawaną przez Urząd Transportu Kolejowego. Takie licencje mają np. przewoźnicy należący do poszczególnych województw. Prywatna osoba jednak nie ma szans na nią, bo wiąże się to z licznymi wymogami biurokratycz­ny­mi.

Na szczęście postawienie pociągu w ogródku nie wymaga żadnych tego rodzaju formalnych zgód od UTK, dlatego być może pociąg zagości na prywatnej posiadłości lub przy drodze, gdzie może być np. restauracją lub centrum rozrywki. Warto zwrócić uwagę na przebieg, sięgający ponad 3 miliony kilometrów, czyli ponad 75 razy więcej, niż długość równika! Pojazd jednak jest całkiem żwawy, bo wyciąga do 110 km/h.

To pierwsza aukcja na Allegro Przewozów Regionalnych. Jeśli sprzedaż przez Allegro powiedzie się, firma zapowiada rozważenie wystawienia tym kanałem do sprzedaży innych pojazdów.

Aukcja rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa 13 dni. Szczegóły można obejrzeć TUTAJ.

d3pqmf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pqmf3